Lenovo ThinkPad X390 13,3 palců / Intel Core i5-8365U 1.60 GHz / 16 GB / 512 GB NVMe SSD / Černá
Kód: IC_14546086Detailní popis produktu
Lenovo ThinkPad X
ThinkPad X je řada notebooků a konveritibilních tabletů původně vyrobených společností IBM a nyní prodávaných společností Lenovo. Díky menší velikosti a skvělé výdrži baterie je řada X jasnou volbou pro podnikatele na cestách. Každý profesionál si zvolí řadu X díky jejímu zpracování, všestrannosti a skvělým bezpečnostním funkcím. IBM oznámila ThinkPad X (zpočátku X20) v září 2000 řadu se záměrem poskytnout „pracovníkům na cestách lepší možnosti práce s extra tenkými a mimořádně lehkými mobilními počítači“. První produkt ThinkPad řady X, který vydalo Lenovo, byl X41 v roce 2005.

Řadu notebooků s označením ThinkPad netřeba nijak zvlášť představovat. Má dnes již takřka legendární status a mezi jejími zástupci najdeme jedny z nejlepších pracovních zařízení, které kdy spatřily světlo našeho světa. Vyznačují se především kvalitou svého zpracování a komponenty z těch nejodolnějších materiálů, které zaručují spolehlivou funkčnost a dlouhotrvající životnost. Šasi z pevné hořčíkové slitiny v kombinaci s kvalitními tvrzenými plasty a matně černou povrchovou úpravou zajišťuje zvýšenou odolnost vůči poškrábání a celkovému poškození. Matný povrch displeje nabízí tu nejúčinnější možnou ochranu před nežádoucími odlesky od Slunce či jiného zdroje světla. Samotný displej navíc disponuje titanovými panty, které Vám umožní otevírat a zavírat notebook tak často, jak se Vám jen zlíbí, bez rizika opotřebení a následného prasknutí. Pokud patříte mezi pracovně vytížené jedince a hledáte pomocnou ruku, řada ThinkPad Vám ji s radostí nabídne.

Malý a univerzální
Malých spotřebních notebooků je na trhu celá řada. Většinou jsou omezené ve výbavě, mají jen základní možnosti zabezpečení a jejich rozšířitelnost je prakticky mizivá. Takové počítače se do firem příliš nehodí. Pokud hledáte něco, co bude uživatel moci na svém pracovišti snadno připojit ke všem periferiím pouhým nacvaknutím k dokovací stanici, zjistíte, že je výběr dosti omezený a vhodných notebooků je dostupných jen pár. Jedním z nich je ThinkPad X220. Design lze označit jako konzervativní a funkcionální. Někteří domácí uživatelé by jej mohli vnímat až zastarale. Mezi profesionály je však přijímán pozitivně. Jeho velkou výhodou je maximální praktičnost v podobě matných povrchů, hrubších vzorků plastů a pogumování víka.

Malý cestovatel do nepohody
Lenovo ThinkPad X390 je velmi kvalitně zpracovaný pracovní notebook se zaměřením na maximální mobilitu při zachování dobré ergonomie (špičková klávesnice). Díky IPS displeji vám poskytne nástroj pro plnohodnotnou práci, jak v kanceláři, tak i na cestách. ThinkPad X390 je mezi profesionály oblíbená zvláště pro její malé rozměry a široké možnosti pro práci od pracovního stolu i v terénu.

Doplňkové parametry
| Kategorie: | Notebooky - Intel Core i5 |
|---|---|
| Záruka: | 12 měsíců |
| Hmotnost: | 2.3 kg |
| EAN: | 6631276780200 |
| Pevný disk: | 512 GB NVMe SSD |
| Procesor: | Intel Core i5-8365U 1.60 GHz |
| Rozlišení displeje: | 1920 x 1080 px |
| Úhlopříčka displeje: | 13,3 palců |
| Webkamera: | Ano |
| Konfigurátor: | Operační systém || W11TOW10 || Microsoft Windows 10 Professional CZ včetně instalace - změna z Windows 11 || 150 Kč, Doplňkové služby || SWPLUS || Kompletní programová příprava počítače || 490 Kč, Doplňkové služby || VYMENA48 || Záruka okamžité výměny || 390 Kč, Ostatní doplňky || USBWIFI || USB WiFi klient pro bezdrátové připojení do sítě || 290 Kč, Ostatní doplňky || MOUSEGZ || Podložka pod myš celogelová - měkčená, vysoce komfortní || 69 Kč, Ostatní doplňky || MOUSEGEL || Podložka pod myš - gelově měkčená pro zápěstí || 69 Kč, Ostatní doplňky || REPRO20 || Reproduktory - klasické 2.0, černé provedení || 190 Kč, Ostatní doplňky || WEBCAM || Webkamera s vestavěným mikrofonem || 490 Kč, Rozšíření pevného disku || SSD2TB || Pevný disk SSD 2048 GB (2 TB) || 3 900 Kč, Rozšíření pevného disku || SSD512GB || Pevný disk SSD 512 GB || 1 390 Kč, Rozšíření pevného disku || SSD1TB || Pevný disk SSD 1 TB (1024 GB) || 2 380 Kč, Rozšíření operační paměti RAM || RAM8TO16 || Rozšíření RAM pro PC z 8 GB na 16 GB || 1090 Kč, Rozšíření operační paměti RAM || RAM8TO32 || Rozšíření RAM pro PC z 8 GB na 32 GB || 4190 Kč, Zálohování a přenos dat || EXT1TB || Externí pevný disk USB 3.0 - kapacita 1 TB || 1 190 Kč, Zálohování a přenos dat || EXT2TB || Externí pevný disk USB 3.0 - kapacita 2 TB || 1 690 Kč, Zálohování a přenos dat || FLASH32 || USB Flash Disk USB 3.0 - kapacita 32 GB || 170 Kč, Zálohování a přenos dat || FLASH64 || USB Flash Disk USB 3.0 - kapacita 64 GB || 290 Kč, Profesionální antivirová ochrana ESET || NOD32 || Eset NOD32 Antivirus - licence na 1 rok || 612 Kč, Profesionální antivirová ochrana ESET || ESETSECUR || Eset Security Essential - kompletní ochrana - licence na 1 rok || 818 Kč, Prodloužení záruční doby || ZARUKA24NB || Prodloužení záruční doby pro notebooky na 24 měsíců || 690 Kč, Prodloužení záruční doby || ZARUKA36NB || Prodloužení záruční doby pro notebooky na 36 měsíců || 1190 Kč, Klávesnice a myš || KBDMOUSE || Zvýhodněný SET - CZ klávesnice a optická myš || 190 Kč, Klávesnice a myš || SETBEZDRAT || Bezdrátový SET - tenká stylová klávesnice a myš || 550 Kč, Microsoft Office || OFFICE21 || Microsoft Office 2021 Professional Plus CZ - trvalá licence || 1 890 Kč, Microsoft Office || OFFICE19 || Microsoft Office 2019 Professional Plus CZ - trvalá licence || 1 590 Kč |
| Barva: | Černá |
| Bluetooth: | ano |
| Cena Kč: | 5 001 - 10 000 Kč |
| DisplayPort: | ne |
| Dotykové LCD: | ne |
| DVI: | ne |
| Grafika: | Intel UHD Graphics 620 |
| Grafika model: | Intel UHD Graphics |
| HDMI: | ano |
| Kapacita disku: | 512 GB |
| LAN: | ano |
| Mechanika: | Možnost dokoupit externí do USB |
| Možnost dockování: | ano |
| Numerická klávesnice: | Možnost dokoupit externí do USB |
| Operační paměť: | 16 GB |
| Operační systém: | Windows 11 Pro |
| Osvětlení klávesnice: | Podsvícení zespodu |
| Rychlost procesoru: | 1.60 GHz |
| SD čtečka: | ne |
| Thunderbolt: | ano |
| Typ disku: | SSD |
| Typ procesoru: | Intel Core i5 |
| Typ zboží: | Repasované B |
| USB 2.0: | ne |
| USB 3.0: | 3x |
| VGA: | ne |
| WIFI: | ano |
| Značka: | Lenovo |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
